Sa nama razgovara DJ Dennis Cekan. Denis je poznati mladi DJ koji je nastupao diljem Europe a trenutno trpi i pati kao mnogi u Corona krizi.
Od kada si se počeo zanimati za glazbu, mixanje i biti DJ?
Od malih nogu se bavim glazbom, sa 6 godina sam počeo svirati klavir i gitaru, onda se moja interakcija s glazbom promijenila i sa 13 godina mi se počela buditi želja za drukčijim načinom izražaja, prednost u tome koju mi daje elektronska glazba je što ne moram ovisiti o bendu nego sam sam svoj bend.
Prvi DJ koji mi je privukao pozornost baš iz razloga što mi je ostavio dojam da je “sam svoj bend” je bio Tiesto na otvaranju Olimpijskih Igara 2004.
Šta od glazbe slušaš i puštaš?
Volim i slušam sve vrste glazbe, neka zvuči cliché, ali ne dijelim glazbu po žanrovima nego po “sviđa mi se” i “ne sviđa mi se” kategorijama. Uglavnom najčešće na svojim nastupima puštam širok spektar žanrova koji se pozicionira između disco-a, house-a i techno-a, no volim dodavati elemente iz raznih žanrova kao što su rock, hip hop, rap, nekad i jazz.
U koje si sve zemlje i manifestacije sudjelovao?
Kao mlađi sam imao sreću što sam se počeo baviti DJing-om u trenutku kada je ta cijela scena eksplodirala na svijetskoj razini pa su me bookirali na raznim underground i mainstream događajima u Italiji, Francuskoj, Njemačkoj te bi svako ljeto proveo ovdje u Hrvatskoj. Neki od mojih najrelevantnijih nastupa su bili After Party za Milano Fashion Week, Chacha Club u Parizu za Radio FG, te sam ljeto 2015 bio Resident DJ za Playboy u Aurori u Primoštenu.
Jedan od najuspješnijih i najzabavnijih projekta s kojima surađujem je Ultra Meet, besplatni party za zagrijavanje uoči Ultre, koji je krenuo kao šala između nas nekoliko prijatelja a pronašao je zadnjih godina svoju stalnu lokaciju na platou ispred Zenta Cluba.
Kako trenutno scena funkcionira? Jesu li ljudi u očaju i vidi li se kraj svemu?
Čujte, trenutna situacija sigurno nije bajna zbog Covid-a, klubovi su zatvoreni, puno ih je na rubu bankrota, gaža nema, ali kao za nas tako nema ni posla za tonce, za konobare, za redare i za sve ostale ljude koji su dio te scene. U drugu ruku, sve više i više kolega je počelo stream-ati sa raznih lokacija na svijetu, slobodni u svom artistickom izražaju jer ne ovise o svojoj lokalnoj publici nego svatko gleda i sluša što voli. Isto, jedva čekam iduću prvu gažu sa publikom jer taj osjećaj Internet neće nikada moći zamijeniti.
Jedna lijepa lokalna priča koju na žalost riskiramo izgubiti zbog pandemije je Judino Drvo na Kopilici, klub kojeg vode sposobni i snalazljivi ljudi, te su se dali u niz drugih zanimljivih aktivnosti u tom prostoru, kao što su Teatar Na Kraju Grada, modni buvljak, razne tematske večeri te stream-ovi. Nadam se da će uspjeti. Spasimo Judino Drvo!
Kako bi ti postupio po pitanju mjera Corone?
Što se mjera tiče, nisam epidemiolog, ali naša branša je u svijetu stigmatizirana više od svih ostalih zbog Covid-a. Smatram to nepravdom i mislim da se moglo bolje. Nadam se da će da kroz ljeto naše gaže vrate u neku normalu, počeo sam dobivati neke ponude, smatram da će se uskoro nešto pokrenuti. Moje gaže su mi bile glavni izvor prihoda, pogotovo ljeti kada je svaki dan mala subota, no neću plakat, glazbu mi ni jedna pandemija ne može oduzeti, što se posla tiče, morao sam se prekvalificirati te se trenutno bavim web design-om te bookiranjem i vođenjem turističkih smještaja, što mi je otvorilo neke nove perspektive, kod nas bi se reklo “u svakom zlu nešto dobro”.
Koji su ti planovi za ljeto?
Pokrečem svoj serijal party-a na otoku Visu, ali o tome čemo uskoro na Vašem portalu.
Razgovarao Toni Mayer