Broj Rusa koji dolaze u Beograd u kontinuiranom je porastu. U početku su samo iznajmljivali luksuzne nekretnine, a sad su ih počeli i kupovati. U najboljim kvartovima glavnog grada Srbije, izdvajaju i više od 200 tisuća eura za stanove. Samim time Srbija postaje bogatija zemlja jer su omogućili desetke tisuća Rusa i da otvore svoje tvrtke.
– S daljnjim razvojem grada i tržišta i dolaskom stranih firmi, ta potražnja stranih državljana ima jasnu tendenciju rasta. Trenutno se u okviru te potražnje posebno ističu ruski državljani, koji su nakon ogromne potražnje za iznajmljivanjem stanova u Beogradu i Novom Sadu, sada ih počeli kupovati. Potražnja ruskih državljana je krenula tokom svibnja i nakon toga se sve više podizala, da bi ovih mjeseci doživjela vrhunac, rekao je Miloš Mitić agent za nekretnine
Rusi pokazuju najveći interes za manje nekretnine, ali ima i onih koji žele velike i luksuzne. Svi uglavnom plaćaju gotovinom.
– Jedna posebna grupa ruskih državljana traži skupe stanove u velikim kompleksima, gdje imaju sve – parking, garažu, teretanu… I to su uglavnom stanovi s cijenom od preko 200.000 eura. Trenutno Rusi imaju najveći udio među strancima koji kupuju stanove, kaže Mitić.
Imperij