LUDI ZA SERIJOM A JOŠ VIŠE SEXIPILNIM GLUMCEM

Wentworth Miller demantirao, pa priznao sa 44 godine: „Nakon zatvora duše, depresije i pokušaja suicida, priznajem ja sam gay.“

Miljenik ženskog dijela publike Wentworth Miller viđen je u društvu muškaraca koji ne kriju homoseksualno opredjeljenje, pa su počele kružiti glasine kako zgodni glumac umjesto djevojke ima – dečka. Wentworth je pod povećalom javnosti otkako se proslavio ulogom Michaela Scofielda u seriji “Zakon braće”. Nakon što su počele kružiti glasine o njegovoj ljubavi prema muškarcima, Wentworth je što se i očekivalo – sve demantirao. – „Nisam homoseksualac. Znam da kruže glasine, ali ja nisam taj. To je nečija fantazija, ali mi ne smeta. Neka pričaju i ako se sviđam muškarcima briga me.“ odgovorio je glumac 2007. i zabranio časopisu In Style da to objavi jer će ih tužiti. Gledajući njegovo nabildano tijelo i tetovaže na TV-u mu je porastao broj fanova, ali i neizbježni tračevi, pogotovo kada je je muškarac ljepuškast, slavan i zgodan kao Miller. Ženski rod se uplašio, ali nakon što je Miller sve tračeve demantirao i rekao kako ima pravo imati prijatelje koji su gay, žene su odahnule.

ZAKON BRAĆE

Zgodni glumac nastojao je stavljati glumu na prvo mjesto, a privatni život čuvati za sebe. Nagađanja da već godinama ima djevojku po imenu Amie Brice, sam je demantirao rekavši da je riječ samo o vrlo dobroj prijateljici. Kako navodi stranica me-me-me.tv, Wentworth Miller se već šest mjeseci romantično druži s glumcem Lukeom McFarlaneom. Luke je glumac u televizijskim serijama a poznat je po tome da nije krio dugogodišnju ljubavnu vezu sa T.R. Knight iz serije Uvod u anatomiju koji ne krije svoju homoseksualnost. Nakon raskida Lukea i T.R.-a, u Lukeov život se uvukao Miller. “Nadam se da činjenica da sam gay neće biti jedina zanimljiva stvar koju ćete pronaći u meni.” – kazao je Knight, dodavši kako inače ne voli javno raspravljati o svom privatnom životu. Inače, Knight je izjavio sve ekskluzivno za magazin People

Miller nije toliko hrabar, ali se ne može reći ni da je kukavica. Zapravo sve je umorniji od demantija i sve ga manje zanima što mediji pišu. Iako su u početku Miller i Luke izbjegavali zajedničke fotke, hodajući na sigurnoj udaljenosti, dvojac je napokon nasmiješeno izašao pred paparazze ulicama Los Angelesa i proveo cijeli dan zajedno u radnjama tipičnim za par. Od kave, ručka, kulturnog uzdizanja i tako sve do navečer, kad su se uputili kućama, za sada odvojenim. No tvrdi se da je Miller samo najhrabriji muškarac iz Zakona braće, koji se ne boji tračeva.

PROČITAJTE  George Clooney i Julia Roberts u romantičnoj komediji

U razmaku samo od šest godina, sve negacije pretvorio je u otvoreno priznanje svoje seksualnosti. Nakon što je prošao kroz pakao depresije, čak pomišljao na samoubojstvo, Wentworth Miller (44) vratio se i u seriju i ponovno tumači lik Michaela Scofielda u TV serijalu “Zakon braće”. „Posramljen i u boli, razmišljao sam o sebi kao  o robi s greškom. Mediji su uporno se uhvatili mene. Ja nisam osoba kojoj je do skirvanja kao drugima i pao sam u depresiju.“ rekao je Miller prošle godine,  objašnjavajući da je nakon prestanka snimanja serijala dosegnuo dno. Više nije pomišljao na glumu i utjehu nalazio samo u hrani. Ništa ga u životu nije veselilo niti zanimalo osim da si nešto skuha i gleda svoju omiljenu TV emisiju – kulinarski show Top Chef.

Posjedio je i ne želi se bojati

Sve se promijenilo u 2013. nakon što je odbio poziv da bude gost Filmskog festivala u Sankt-Peterburgu – i u javnom pismu objasnio da ne želi doći u Rusiju jer kao homoseksualac ne podržava tamošnje zakone koji su represivni prema gay zajednici. „S 30 godina sve sam priznao obitelji i prijateljima, no profesionalno sam i dalje živio veliku laž. Sve je postalo lakše kada sam otkrio istinu.“ – izjavio je.  Danas je, tvrdi, sretniji nego ikada. Iako ne želi otkrivati detalje, priznaje da su mu bliske osobe pomogle da se riješi depresije te da posljednje tri godine nije imao crnih misli i u filmovima i serijama je zablistao. U postu na Facebooku 2016. godine, otkrio je da se mučio s depresijom još od djetinjstva. To je bitka koja ga je koštala vremena, mogućnosti, odnosa i tisuću besanih noći, kako je napisao. Priključio se organizacijama koje se bore protiv depresije.  Nekoliko vrlo gledanih serija upotpunio je.

PROČITAJTE  ZNAM DA JE MOJ BIVŠI MUŽ HOMOSEKSUALAC

Zanimljiv podatak je da Miller ima dva različita oka, jedno je zeleno drugo plavo.

Eva Kesler, foto: Facebook

Portal na hrvatskom i BiH jeziku.

Povezane vijesti

Povezane vijesti