Manekenka Bella Hadid među prvima na prosvjedima podrške Palestini, Izrael ju žestoko osudio!

Svjetski popularna manekenka, Palestinka Bella Hadid bila je među stotinama ljudi koji su se u subotu okupili u New Yorku protestujući protiv nasilja u Palestini.

Manekenka, čiji je otac Mohamed upravo iz Palestine, viđena je kako šeta ulicama Bay Ridgea u tradicionalnoj palestinskoj odjeći, noseći na glavi maramu keffiyeh i mašući velikom palestinskom zastavom.

Na svom Instagramu podijelila je nekoliko fotografija i videozapisa i napisala: ”Onako kako osjeća moje srce .. Biti u blizini toliko lijepih, pametnih, uvaženih, dragih, ljubaznih i velikodušnih Palestinaca na jednom mjestu nosi osjećaj cjelovitosti! Mi smo rijetka pasmina!“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella ? (@bellahadid)

 Ranije tog dana dana, prisjećajući se svog palestinskog nasljeđa, Bella je objavila fotografiju vjenčanja bake i djeda, zajedno sa slikom njihove djece, uključujući Bellinog oca.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella ? (@bellahadid)

Hadid je podijelila i vlastitu fotografiju na kojoj je u suzama, uz opis u kojem je naglasila kako osjeća dubok bol zbog Palestine i “svoje palestinske braće i sestara danas i svaki dan”, te kako joj gledanje snimaka nasilja “slama srce na 100 različitih dijelova”‘.

PROČITAJTE  Zašto se Židove oduvijek mrzilo i jesu li škrti kako vlada mjenje?

Na njenom profilu može se pronaći i fotografija od prije 4 godine na kojoj Hadid nosi transparent “Free Palestine”, a u čijem opisu poziva na edukaciju o dešavanjima u Jerusalemu.

Oduvijek je bilo #freepalestine. UVIJEK. Imam puno toga da kažem o ovome, ali za sada, molim vas pročitajte i educirajte se. Ovdje se ne radi o religiji. Ovdje se ne radi o izbacivanju mržnje na jedne ili na druge. Ovdje se radi o izraelskoj kolonizaciji, etničkom čišćenju, vojnoj okupaciji i aparthejdu nad palestinskim narodom koji traje GODINAMA!”, napisala je Bella u opisu fotografije.

Sve ovo podržala je i njena sestra, također manekenka Gigi Hadid, koja je i sama pružila podršku svojoj rodnoj zemlji.

Reakcije Izraela

Nakon nekog vremena, i Izrael je prokomentirao ovakvo što, naglasivši da Bellin postupak predstavlja poziv na “eliminaciju jevrejske države“. Manekenku su žestoko osudili, a sve su javno objavili na službenom profilu Twittera uz njenu fotografiju.

– Kada se poznate ličnosti poput Belle Hadid zalažu za bacanje Jevreja u more, oni se zalažu za ukidanje jevrejske države. Ovo ne bi trebalo da bude izraelsko-palestinsko pitanje. To bi trebalo da bude humanitarno pitanje. Sram vas bilo, stoji u obrazloženju.

PROČITAJTE  Branislav Lečić stigao u policiju, a čak 17 glumaca potpisalo peticiju protiv rada s njim!

Ilma B., foto: Instagram

Portal na hrvatskom i BiH jeziku.

Povezane vijesti

Povezane vijesti