Policijski službenici Policijske stanice Srbac u Bosni I Heregovini jučer su Okružnom javnom tužilaštvu Banja Luka podnijeli izvještaj protiv liječnika iz Hrvatske, čiji su inicijali M. Z.
On se sumnjiči da je počinio krivično djelo neovlaštenog pružanja medicinskih usluga, naveli su iz Policijske uprave Bosanska Gradiška.
Naime, M. Z. se sumnjiči da je u proteklom periodu, suprotno važećim propisima Republike Srpske, pružao medicinske usluge na području mjesta Kobaš u općini Srbac u BiH.
Iskoristivši svoj položaj liječnik opće prakse u Republici Hrvatskoj, on je građanima davao cjepiva protiv Covid-19. Svoje usluge naplaćivao je od 1200 do 2000 kuna.
Podsjetimo da su cjepiva protiv koronavirusa u svim državama besplatne za građane, ali da imunizaciju provodi samo javni zdravstveni sistem.
H.B., Agencije



















