Zelena iguana može se naći od južnog Brazila pa sve do Meksika i Floride i u dijelu doline Rio Grandea. Zelena iguana se često drži i kao kućni ljubimac s obzirom da je jedna od najmirnijih i najstaloženijih vrsta među gušterima, a naraste, ukoliko je dobro zbrinuta i hranjena može dostići dužinu od 1,5 m i težinu od 10 kg. Samim time savjetuje da se manje hrani da bude manji. Životni vijek je 10-15 godina. Naime, posjedovanje iguane kao kućnog ljubimca postavlja određene uvjete pred vlasnika, koji se prvenstveno odnose na prostor, temperaturu, vlagu, svjetlo … kojima se mora udovoljiti, ukoliko se želi imati zdravog i sretnog ljubimca u kući.
Prostor – terarij u kojem će živjeti iguana, s obzirom na njenu dužinu, mora biti barem dvostruko duži i trostruko viši od nje same, u unutrašnjosti moraju biti bambusove grane ili platforme na kojima se iguana sunča i odmara i po kojima se penje. Temperatura – mora biti između 21 i 30 stupnjeva Celzijusa jer je to jako važno za urednu probavu iguane. Također mora postojati razlika između dnevne i noćne temperature od 10-15 stupnjeva Celzijusa.
Vlaga – potrebno je svakodnevno prskati terarij mlakom vodom.
Svjetlo – potrebna je neonska rasvjeta za cijeli terarij te posebna reflektorska svjetiljka s UV žaruljom za sunčanje iguane.
Prehrana – iguana je uglavnom biljojed, tako da 80% njene prehrane čini povrće, 10%
voće, a ostalo su druge namirnice (kuhana jaja, tijesto, kuhana riža, kruh). 2-3 puta tjedno daju se vitaminsko-mineralni dodaci prehrani, a svježa voda uvijek mora biti u terariju.
Socijalizacija – ako se odmalena pripitomi i navikne na svoje vlasnike, može se čak odazivati na ime, čuvati, nauči na wc i slično. Kod kuće će se ovaj reptil radovati čestoj komunikaciji sa svojim vlasnikom. Kontakt s ljubimcem uključuje hranjenje i kupanje. Da biste naučili životinju da vjeruje osobi, morate je redovito držati na rukama i ramenima. Pamti vlasnika i još je nejasno njeno shvaćanje ali neke je znala i ljubiti na slikama. Ne voli histeričnog vlasnika i tada zna biti agresivna i udariti repom ili ugristi.
Organi vida su vrlo razvijeni, gušter može vidjeti predmete na velikoj udaljenosti bez ikakvih problema, ali s početkom noći vid iguane oštro se pogoršava. Životinja ima odličan sluh, slušni organi mogu uhvatiti najmanji šum u travi. Osim svjetlosnog spektra vidljivog ljudima, domaća iguana je sposobna vidjeti ultraljubičaste zrake – to pomaže gušteru da regulira količinu vitamina D proizvedenog tijekom sunčanja. Zubi su oštri, s malim zubima na rubovima, međutim, iguane su uglavnom biljojedi. U prirodi iguane imaju neprijatelje a to su: Među njima su zmije, krokodili, ptice grabljivice