NOVAK Đoković nedavno je dobio spomenik u Srbiji, točnije u Kikindi.
Visok je oko dva i pol metra, a izgrađen je od modeliranog betona. U ruci drži reket i križ. Spomenik je izradio kipar Boris Staparac.
Fotografije kipa proširile su se društvenim mrežama. Naravno, nije drugo trebalo da korisnici X-a počnu zbijati šale.
Pogledajte neke od najboljih.
Mumicifiranog Đokovića izvukli iz bosanske piramide pic.twitter.com/uTSm7iGr9w
— Zoran (@Lordbinator63) November 8, 2024
Skulptura Novaka Đokovića, visine 2,5 metara.
Original Novak, nema šta 🤷 pic.twitter.com/LjSySGipFf— Phoenix (@opsverum) November 7, 2024
Skulptura (budući spomenik) u čast Novaka Đokovića. Autor kikindski vajar Boris Staparac. Simbolika predočena u trenutak u kojem “Novak drži reket i krst (spojena tri prsta)”?!
Okkk.
3, 4, sad 😂😂😂😂😂😂😂😂 pic.twitter.com/vPFwF1WhRJ— Dragan Gulic (@DraganGulic) November 8, 2024
Boris radio spomenik više od godinu dana
“Ne samo da spomenik diše nego se osjeća i ogromna ljubav prema Novaku, izaslaniku našeg naroda, koji nas u svijetu predstavlja onakvim kakvi jesmo. Pobožni, puni energije, mirni, s radničkim osjećanjima u sebi jer samo tako možemo pobijediti nešto nemoguće”, rekao je Staparac za Radioteleviziju Vojvodine pa dodao:
“Već znam mjesto gdje bi trebao biti postavljen. Svi mi smo povezani nekim nebeskim silama, taj netko će doći po njega. Ako i ostane kod mene, želja mi je da jednog dana moje dvorište postane muzej skulptura i tu će mu biti mjesto. Uostalom, zašto i Srbi ne bi imali Rodina”, jasan je Boris.
H.B., Foto: X, Video: YouTube




















